bedanid

<-BlogAuthor->

bedanid

http://bedanid.niloblog.com

دانستنیها,کتاب الکترونیک

دانستنیها,کتاب الکترونیک

دانستنیها,کتاب الکترونیک

<-BlogAbout-> دانستنیها,کتاب الکترونیک

دانستنیها,کتاب الکترونیک

کاربر مهمان، خوش آمديد! دوست و هموطن گرامی به سایت خودتان خوش آمدید ، امیدوارم لحظات خوبی را در این سایت سپری کنید، هرگونه پیشنهاد و انتقاد خودتان را در رابطه با مطالب سایت بیان کنید و ما را در بهتر مدیریت کردن سایت یاری کنید
فهرست اصلی
لینکهای سریع
صفحه اول
آرشیو مطالب
ایمیل مدیر
موضوعات

آرشیو مطالب

لینکستان
اگر می خواهید با وبسایت ما تبادل لینک کنید لینک ما را با نام " دانستنیها,کتاب الکترونیک " قرار دهید و در بخش تماس با ما و یا نظرات لینک خود را قرار دهید.
آرشیو تماس با ما


افکت زیبا برای نوشته ها

mahmood چهارشنبه 3 آبان 1391 نظر بدهید!

افکت زیبا برای حروف

mahmood چهارشنبه 3 آبان 1391 نظر بدهید!

نمونه کارهای انجام شده توسط شرکت

نمونه کارهای انجام شده توسط شرکت آذین پوشش پاسارگادmahmood چهارشنبه 3 آبان 1391 نظر بدهید!

آبشارهای مصنوعی در طراحی فضای سبز

mahmood چهارشنبه 3 آبان 1391 نظر بدهید!

Common house plant pests: Whitefly

Common house plant pests: Whitefly

Detection:

Whiteflies are dandruff-like tiny insects with two pairs of wings that are covered in a white powdery wax. Younger stages are wingless, and damage the plants severely by sucking out their juices. The adults live mostly on the underside of leaves and especially like newly unfurled leaves. Tapping the plant will cause them briefly to take flight. Once an infestation has been discovered it will quickly spread and you should isolate the plant if this is possible. Foliage will eventually yellow and drop as the infestation strengthens. Like most of these pests, whiteflies excrete a sticky honeydew which could attract a black sooty mould.

mahmood چهارشنبه 3 آبان 1391 نظر بدهید!

Organic herb gardening

Organic herb gardening

Organic herb gardening is nothing new. In fact, herbs have been planted and cultivated for centuries in an organic way. Before the invention of pesticides and other chemical fertilizers, herbs were either cultivated from the wild or were grown in gardens or in homes. Whether you plan on using your herbs for ornamental or culinary purposes, organic herb gardening is both fun and easy.

mahmood چهارشنبه 3 آبان 1391 نظر بدهید!

Gas Powered Leaf BlowersGas powered leaf blowers are major time saving equipment, and we all know time is money. Leaf blowers are no longer only in the hands professional landscapers and in commercial use. They have since made their way into the hands of the homeowner in search of a time saver and professional results. Leaf blowers send all kinds of fine particulates flying into the air. In fact they could be labeled as dust blowers; they blow dust from one place to another, containing fertilizers, pesticides, twigs, bark top soil and more.

mahmood چهارشنبه 3 آبان 1391 نظر بدهید!

کاربرد گباهان در معماری

کاربرد گیاهان در معماری را می توان به چهار دسته تقسیم کرد:

1.عناصر معماری

2.تقسیم فضا

3.ایجاد حفاظ

4.کنترل و ایجاد محوطه های خصوصی


1.عناصر معماری

یک معمار برای ایجاد حفاظ از سرما و گرما و مکانی امن، از چوب و فراورده های چوبی ،اجر، سیمان و فلز استفاده می کند و او به این ترتیب مسیر و حرکت افراد را نیز هدایت کرده و فضای مورد پسند را نمایان می سازد. طراح باغ برای ایفای همین منظور از گیاهان استفاده میکند

گیاهانی که ارتفاع انها یک متر یا کوتاه تر است کنترل فیزیکی برای افراد بالغ نبوده  بلکه تاثیر روانی در این کنترل دارند کشت توده متراکم گیاهی از 2متر به بالا حرکت وضعی و دامنه دید را کنترل میکند

 

2.تقسیم فضا

موانع گیاهی را به عنوان پرچین برای جدا کرد ن دو قطعه زمین و همچنین برای تقسیم فضایی بزرگ مثل پارک های شهری نیز بکار می برند .توده های گیاهی که در حاشیه پیاده روها کاشته می شوند حرکت عابرین پیاده را کنترل و به طرف مقصدی معین هدایت کرده و مانع عبور عابرین بر چمن ها می شود .گیاهانی که در اطراف و داخل پارک ها کشت می شوند عابر پیاده را هدایت کرده و ماشین ها را مخفی می کند و در ضمن در روز های گرم تابستان سایبان مناسبی برای وسایل نقلیه و عابرین پیاده می باشند .

 

3.ایجاد حفاظ

درختان و درختچه هایی که شاخ و برگ انبوه دارند اگر خیلی نزدیک به هم کاشته شوند بعد از مدتی به دیواره ای سبز تبدیل می گردند، با فرم دادن به بستر کاشت چنین گیاهانی محیط های محفوظ در فضای باز ایجاد می گردد .

 

4.کنترل و ایجاد محوطه خصوصی

اگر چه پرچین ها و دیواره های کوتاه نیز برای ایجاد فضای محفوظ و خصوصی بکار میرود ولی پرچین های گیاهی لطافت و زیبایی بیشتر داشته و تنوع رنگ برگ،گل و میوه انان در فصول مختلف سال نیز جالب توجه است .تراکم و ضخامت و ارتفاع دیواره های گیاهی را از طریق انتخاب گیاه یا هرس دقیق مشخص می کنند گاهی از گیاهان برای کنترل دید و پوشاندن مناظر نازیبا استفاده می کنند.

منبع : http://samani2008.blogfa.com

mahmood چهارشنبه 3 آبان 1391 نظر بدهید!

فیکوس آمستل Ficus amstel

فیکوس آمستل


mahmood چهارشنبه 3 آبان 1391 نظر بدهید!

اهمیت فضای سبز در مفهوم شهر نشینی امروز=-شاخصی برای توسعه

font size="4" style="color: rgb(0, 153, 102);">اهمیت فضای سبز در مفهوم شهر نشینی امروز=-شاخصی برای توسعه

امروزه مفهوم شهرها بدون فضاي سبز در اشکال گوناگون آن ، غير قابل تصور است.گسترش شهرها باعث تشديد عوارض توسعه شهری  بي رويه و ناپايدار شده است ، که تشديد آلودگي هاي محيطي از مهمترين اين عوارض به شمار مي آيد که خود زمينه ساز از بين رفتن فضاهاي سبز درون شهري و تغيير کاربري اين گونه اراضي است .اين گسترش فناوري آنچنان در روان و احساس بشر قرن بيست و يکمي آثار نامطلوب گذاشته که همبستگي ذاتي و ديرينه انسان ها با طبيعت به جدايي کشيده شده و آثار آن در انسان خموده ، عصبي و به ظاهر متحرک نمايان شده است و يگانه وجه پيوند دهنده بين انسان و طبيعت، پناه بردن انسان به دامان فضاهاي سبز عمومي و پارک هاي شهري است. اهميت فضاهاي سبز شهري تا بدان حد است که امروزه وجود اين کاربري به عنوان يکي ازشاخص هاي توسعه يافتگي جوامع به حساب مي آيد. پارک ها و فضاهاي سبز شهري از مهم ترين عوامل موثر در شکل دهي به پايداري اجتماعي و همبستگي هاي شهري اند ولي عواملي مانند مشکلات زندگي شهري، ايمني پارک و فضاهاي سبز، امنيت و متناسب نبودن امکانات مورد نياز براي گروه هاي مختلف سني و جنسي دراين مکان ها از جمله عوامل کاهش تمايل شهروندان براي استفاده از اين عرصه ها مي باشند.


mahmood چهارشنبه 3 آبان 1391 نظر بدهید!

صفحه قبل 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 165 صفحه بعد
آخرین مطالب ارسالی
تقدیم به روان پاک و معصوم
خسته دل ..............
تقدیم به کسی که هر وقت یادش کردم امید در من زنده شد
بی تو با خاطره هایت چه کنم !!!
همیشه راه سخت و دشوار پایان زیباتری دارد ...
انتظار
عاشقی دروغه
دیگه بریدم
خیلی زیادی
روزهای رفته
آموزش شنای قورباغه
شنای قورباغه !؟
<no title>
آموزش شناي كرال سينه
تاريخچه شناي كرال سينه؟
لبخند دختر روستا
کتابهايي که براي کودکان نوشته نمي شود
جوجه اردک زشت قصه ای از هانس کریستین اندرسن
هانس كريستين آندرسن خالق جوجه اردک زشت
كودكان غزه درآتش و خون
درباره وب

آمار کاربران

چه کسانی به ما لینک دادند؟

نوسندگان

لینک دوستان

افزودنی ها

صفحه اصلي | آرشیو | لینکستان | تماس با ما

This Template Designed & Converted by Clickkon.Com

www.Clickkon.com